Jestem badaczem i menedżerem w obszarze sportu, szczególnie zainteresowanym jego wpływem społecznym. Moje podstawowe miejsce pracy to Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie – Katedra Zarządzania, Organizacji i Ekonomii, gdzie pracuję jako adiunkt badawczo-dydaktyczny. Wcześniej pracowałem Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, jednostce realizującej wiele zadań dla zewnętrznych partnerów Uniwersytetu, która funkcjonuje w ramach Instytutu Studiów Społecznych. Koordynowałem w niej pion sportowy – to znaczy rozwój jednostki i projektów, które w jakimś stopniu dotykają sportu, aktywności fizycznej czy stylu życia, przede wszystkim w kontekście polityk.

Oprócz tego jestem założycielem (w 2016) platformy Sportimpakt, o wpływie społecznym i odpowiedzialności sportu. W ramach Sportimpakt realizujemy m. in. projekt analizy społecznej odpowiedzialności profesjonalnych klubów sportowych. To najbardziej wpływowa inicjatywa w obszarze promocji CSR w polskim sporcie.

Jestem też współzałożycielem (od 2020) i członkiem zarządu fundacji Institute for Sport Governance. Fundacja jest organizacją zakładającą promocję dobrego rządzenia i CSR w sektorze sportu w Europie. W jej ramach od 2020 realizujemy dziewięć dużych projektów finansowanych przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus+ w partnerstwie z takimi organizacjami jak Niemiecki Uniwersytet Sportowy w Kolonii, Uniwersytet w Utrechcie, ministerstwa odpowiedzialne za sport z Grecji, Malty czy z Asser Center of Sport Law. Wcześniej w ramach pracy na UW realizowałem natomiast projekty z i dla duńskiej organizacji Play the Game – światowego lidera w myśleniu o odpowiedzialności w sporcie.

Uczestniczyłem w procesie analizy i budowania polityk sportowych na poziomie:

  • lokalnym (np. współkoordynacja diagnozy i programu rozwoju sportu we Wrocławiu),
  • krajowym (np. regulacji dotyczących polskich związków sportowych – w ramach projektu NSGO),
  • międzynarodowym (jak choćby benchmarking polityk promocji aktywności fizycznej w ramach projektu Active Healthy Kids Global Alliance, analiza dobrego rządzenia wśród organizacji zajmujących się antydopingiem w różnych krajach (NADGO) czy uwarunkowań zatrudnienia sportowców w Europie (EMPLOYS)).

Interesuje mnie szczególnie wpływ społeczny sportu. W praktyce analizowałem, co zmieniają programy sportowe czy przedsiębiorstwa zaangażowane w sport, których cele wykraczają poza wyższą aktywność fizyczną. Oprócz tego pracowałem dla największych w Polsce przedsiębiorstw w sektora fitness pomagając im w obszarze rozwoju produktu i zrozumieniu zachowań ich konsumentów i innych interesariuszy. 

To unikalna wiedza, która może służyć (i szczęśliwie czasami służy) rozwojowi polskiego sektora sportu prowadząc do podejmowania lepiej poinformowanych decyzji. Stąd staram się dalej dzielić zdobytymi wiadomościami i swoimi opiniami i taką rolę odgrywa też ta strona.